Bitcoin o wartości 3,6 miliarda dolarów z długoterminowego przechowywania do listopada rajdu

W czasie listopadowego rajdu Bitcoin 42%, około 185 600 BTC, które nie ruszyły się od co najmniej 12 miesięcy, zostało przeniesione na łańcuch.

Podczas listopadowego rajdu BTC

Podczas listopadowego rajdu BTC, który miał na celu przetestowanie wszechobecnych rekordów cenowych, ponad 1% dostaw Bitcoin Code zostało wycofanych z długoterminowych magazynów.

Zgodnie z metryką „hodlwaves“ Unchained Capital, która mierzy czas od momentu przeniesienia Bitcoina na łańcuch, około 15% Bitcoina, który nie był przeniesiony przez pięć i siedem lat od 1 listopada, zostało ostatecznie przeniesione na łańcuch w listopadzie.

Prawie 1% całkowitej podaży #bitcoinów wyprowadziło się z długoterminowego przechowywania (>1 rok w tym samym adresie) w listopadzie z 13.700- 19.670 dolarów. 61,43% podaży Bitcoin nie przeniósł się w >1 roku.

Udział w podaży BTC monet nieaktywnych od dwóch do trzech lat również spadł z 12,20 % do 11,58 % – względny spadek o prawie 5 % w stosunku do listopada, natomiast monet nieaktywnych od roku do dwóch lat spadł z 17,87 % do 17,13 % – względny spadek o 4 %.

Jednak liczba Bitcoins, które siedziały jeszcze przez co najmniej siedem lat, nieznacznie wzrosła w ciągu miesiąca.

Zaskakująco, krótkoterminowe transfery Bitcoinów w łańcuchu spadły w listopadzie, przy czym udział podaży, która ostatnio przesunęła się między jednym dniem a jednym tygodniem, spadł z 3,72% na początku miesiąca do 2,94% 30 listopada.

Największa listopadowa zmiana nastąpiła w ciągu jednego tygodnia do jednego miesiąca, co pokazuje udział w podaży Bitcoinów, który ostatnio przesunął się między 7 a 30 dniem. W listopadzie wzrosła ona z 6,28% do 8,20%.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy tylko 38,5% podaży Bitcoinu było aktywne w łańcuchu

Kryptoński agregator danych rynkowych Glassnode opublikował kolejną byczą metrykę, szacując, że w listopadzie aktywnych było prawie 19,6 mln adresów Bitcoinów.

W związku z tym w listopadzie pojawiła się druga co do wielkości liczba aktywnych portfeli w ciągu jednego miesiąca w historii Bitcoina, siedząc za jedynie 21,6 miliona portfeli, które były aktywne w grudniu 2017 roku.

Listopad zawierał jedną największą miesięczną świecę w historii Bitcoin’a, mierząc od ceny otwarcia do zamknięcia, z BTC rajdem 42% z około 13.800 dolarów do 19.700 dolarów.

Dieser Eintrag wurde in Bitcoin veröffentlicht.